O nas


poznaj naszą historię

Sklepy firmowe Kazana


Start na trzystu metrach

 

Józef Kazana, zakładając w 1993 roku własną piekarnię w Warce, posiadał już odpowiednie doświadczenie w zawodzie piekarza, które zdobywał od 1970 roku w radomskich piekarniach. W nowo powstałym budynku przy ul. Grójeckiej 20 (o pow. 300 m2) pracę rozpoczęło czterech piekarzy.
Jeden kierowca rozwoził wypieki do czterech prywatnych sklepów w Warce. Funkcjonował także sklepik firmowy przy piekarni. Założenie było proste w wymowie, lecz ambitne w realizacji: smaczne i zdrowe pieczywo. Już pierwsze miesiące działalności dały odpowiedź, że przedsięwzięcie miało rację bytu. Wkrótce bowiem trzeba było podwoić liczbę piekarzy, gdyż po nasze wyroby zgłosiły się sklepy z kilku pobliskich miejscowości...

Zapach naszych wypieków rozchodził się coraz dalej…

 

W roku 1998 zapachniało nimi także w sklepach sieci Biedronka. Do roku 2007 obsługiwaliśmy już 27 dyskontów tej sieci oraz kilkadziesiąt sklepów prywatnych.
Aby jednak móc podołać takim wyzwaniom, Piekarnia Kazana została wręcz „skazana” na dynamiczny rozwój. Na dobudowanych 150 m2 powstał nowy magazyn mąki. Wkrótce też trzeba było rozbudować halę produkcyjną o kolejne 300 m2. Zakup specjalistycznego sprzętu pozwolił na zwiększenie wydajności oraz rozszerzenie asortymentu. Niezmiennie jednak naszym najbardziej rozpoznawalnym atrybutem pozostawała JAKOŚĆ.

O nas wypieki
O nas wypieki

Piekarnia Kazana Sp. z o.o, Sp.k. i Cukiernia Kazana Sp. z o.o, Sp.k.  obecnie:

 

  • 10 sklepów firmowych;
  • 50 samochodów firmowych
  • 160 dyskontów Biedronki obsługiwanych pieczywem
    (w dużej części obsługiwanych ciastami);
  • 180 zaopatrywanych sklepów prywatnych;
  • 210 zatrudnionych osób;
  • nowoczesny park maszynowy, spełniający najwyższe europejskie wymogi.

Zrobiło się też słodko…

 

Coraz większe zapotrzebowanie dyskontów Biedronki na wyroby Piekarni Kazana, a także rosnąca sieć pozostałych odbiorców, stworzyły potrzebę dalszej rozbudowy firmy. W roku 2013 został oddany do użytku nasz nowy obiekt w Grabowie nad Pilicą o łącznej powierzchni 3350 m2. Do Grabowa przeniesiona została cała produkcja pieczywa, a dotychczasowy zakład w Warce przemieniony został w profesjonalną cukiernię, co pozwoliło na znaczne rozszerzenie asortymentu „słodkości”. W roku 2017 Cukiernia Kazana rozszerzyła swoją ofertę o lody sygnowane marką Niebo w Gębie.

O nas wypieki

Nie spoczniemy…

 

…Bo jak moglibyśmy zawieść naszych Klientów? Stały wzrost popytu na nasze wyroby obliguje nas do ciągłego rozwoju. 

Nasze najbliższe plany to budowa hali o powierzchni 2500 m2.

 

Smaczne i zdrowe pieczywo!

 

Ten kierunek obraliśmy już w 1993 roku i ani na moment nie zeszliśmy z kursu. Wszystkie wyroby Piekarni Kazana, czyli wypieki wytrawne, a także to, co oferuje Cukiernia Kazana, czyli wypieki słodkie oraz lody konkurują z powodzeniem ze wszystkimi swymi odpowiednikami na rynku. Z roku na rok zdobywają też coraz więcej wielbicieli. Gdyby było inaczej, to z pewnością nie bylibyśmy dziś w tym miejscu, do którego udało nam się dojść. I chociaż sukces biznesowy sam w sobie jest rzeczą niezmiernie istotną i satysfakcjonującą, to ponad tym wszystkim stoi nadrzędna wartość:

 

 

NAJWAŻNIEJSZE, ŻE WSZYSTKIM SMAKUJE!